Welcome

Username:

Password:

Remember me

[ ]
[ ]

Guests: 4, Members: 0 ...

most ever online: 123
(Members: 1, Guests: 122) on 18 Sep : 12:48

Members: 3215
Newest member: Andrei2017

Chatbox

You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Cristi
Sunt interesat sa cumpar de preferat astazi guppy,molly,xipho,platy,neoni si zebre in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici care sa aiba de vanzare preferabil astazi aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5 si 6???
Astept mesaj pe PM de la cine are de vanzare!

Cristi
Sunt interesat sa cumpar de preferat astazi guppy,molly velifera,xipho,platy,neoni si zebre in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
Mai exista cineva pe aici care sa aiba de vanzare aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5 si 6???? sad please
Astept sa ma contactati pe PM!!

Cristi
Sunt interesat sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni si zebre in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici care sa aiba de vanzare aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5,6???
Astept mesaj pe PM!!

Cristi
Ma intereseaza sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
Mai e cineva pe aici care sa aiba de vanzare aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5,6?????
Astept raspuns pe PM!!

Cristi
Cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5 si 6??
Astept raspuns pe PM!!

Cristi
Ma intereseaza sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
Mai e cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5,6???????
Astept raspuns pe PM de la cine are de vanzare aceste specii de pesti!!

Cristi
Ma intereseaza sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
Mai e cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5,6???????
Astept raspuns pe PM de la cine are de vanzare aceste specii de pesti!!

Cristi
Chiar nu mai e nimeni in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5 si 6??????
Astept raspuns numai de la cine vinde!

Cristi
Cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5 si 6??????
Astept raspuns de la cine are de vanzare!!

Cristi
Cumpar guppy,molly,xipho,platy si neoni in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni si sa stea in sectorul 1,4,5,6????
Astept raspuns pe PM de la cine are de vanzare aceste specii de pesti!

Forums

Moderators: heckelcross, ebogdan, elgreco, Razvan Radu, Dan, oscar, Dragosdiscus
Author Post
lawwwrentiu
Mon 28 Feb 2011, 15:41

Registered Member #3190
imi poate spune cineva despre acest peste care sa nu stiu deja?. tot ce stiu despre el este ca atat in libertate cat si in captivitate ajunge la o lungime aproximativa de 75 cm, nu se stie cum se inmulteste nu se cunosc diferentele intre sexe, mananca orice cade pe fundul bazinului, si ca ar fi ideal ca bazinul sa fie populat in exclusivitate cu aceasta specie deoarece la dimensiunile la care ajunge papa orice alt gandacel de peste.

orice sut in fund e un pas inainte
Back to top
Lucian
Mon 28 Feb 2011, 17:06

Registered Member #1255
care din astia doi:
  1.  mastacembelus_armatus

Image: http://aquarium.ro/e107_files/public/ 1298905466_1255_FT32195_mastacembelus_armatus.jpg2. Hydrolycus Armatus [/html]
Image: http://aquarium.ro/e107_files/public/1298905572_1255_FT32195_0.jpg [/html]

NU FURA! GUVERNUL URĂSTE COMPETIŢIA
"PROSTUL INVATA DIN GRESELILE LUI, DESTEPTUL DIN CELE ALE VECINULUI."proverb chinezesc
Back to top
lawwwrentiu
Tue 01 Mar 2011, 12:56

Registered Member #3190
mastacembelus_armatus. este destul de interesant.nu am observat inca semne de agresivitate fata de restul pestilor, doar ca nu i-am vazut mancand.. inoata destul de greoi, dar nici bolnavi nu par a fi. ii tin sub supraveghere si va anunt care este treaba cu ei..la inceput si cutiul era pasnic pana a prins gustul neonilor.

orice sut in fund e un pas inainte
Back to top
Lucian
Tue 01 Mar 2011, 20:27

Registered Member #1255
Am vazut niste filmulete pe youtube cu Hydrolycus(al doilea).....m-a speriat. Pirania sunt minciuna.Mastacembelus din cate am priceput de pe site-uri( cu bruma de engleza pe care o stiu) sunt pasnici.

NU FURA! GUVERNUL URĂSTE COMPETIŢIA
"PROSTUL INVATA DIN GRESELILE LUI, DESTEPTUL DIN CELE ALE VECINULUI."proverb chinezesc
Back to top

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF