Welcome

Username:

Password:

Remember me

[ ]
[ ]

Guests: 3, Members: 0 ...

most ever online: 123
(Members: 1, Guests: 122) on 18 Sep : 12:48

Members: 3215
Newest member: Andrei2017

Chatbox

You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Cristi
Sunt interesat sa cumpar de preferat astazi guppy,molly,xipho,platy,neoni si zebre in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici care sa aiba de vanzare preferabil astazi aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5 si 6???
Astept mesaj pe PM de la cine are de vanzare!

Cristi
Sunt interesat sa cumpar de preferat astazi guppy,molly velifera,xipho,platy,neoni si zebre in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
Mai exista cineva pe aici care sa aiba de vanzare aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5 si 6???? sad please
Astept sa ma contactati pe PM!!

Cristi
Sunt interesat sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni si zebre in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici care sa aiba de vanzare aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5,6???
Astept mesaj pe PM!!

Cristi
Ma intereseaza sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
Mai e cineva pe aici care sa aiba de vanzare aceste specii de pesti si sa stea in sectorul 2,4,5,6?????
Astept raspuns pe PM!!

Cristi
Cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5 si 6??
Astept raspuns pe PM!!

Cristi
Ma intereseaza sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
Mai e cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5,6???????
Astept raspuns pe PM de la cine are de vanzare aceste specii de pesti!!

Cristi
Ma intereseaza sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
Mai e cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5,6???????
Astept raspuns pe PM de la cine are de vanzare aceste specii de pesti!!

Cristi
Chiar nu mai e nimeni in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5 si 6??????
Astept raspuns numai de la cine vinde!

Cristi
Cumpar guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae si ancistrusi in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni,zebre,sae,ancistrusi si sa stea in sectorul 1,4,5 si 6??????
Astept raspuns de la cine are de vanzare!!

Cristi
Cumpar guppy,molly,xipho,platy si neoni in Bucuresti din sectorul 1,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy,molly,xipho,platy,neoni si sa stea in sectorul 1,4,5,6????
Astept raspuns pe PM de la cine are de vanzare aceste specii de pesti!

Forums

Go to page   <<      
Moderators: heckelcross, ebogdan, elgreco, Razvan Radu, Dan, oscar, Dragosdiscus
Author Post
bily
Thu 19 Apr 2012, 22:38
Registered Member #2970
buna, am revenit, carasul zburlit a murit a doua zi.Acum am iar probleme, un alt caras s-a umflat, am crezut ca are icre si din cauza asta i se umfla burta dar acum s-a zburlit rau de tot. Bactopur nu am gasit pe unde am cautat, o sa merg maine pana la brik si sper sa gasesc sa le dau si la cei sanatosi.Pestele bolnav l-am separat iar in bazinul mare am pus sare mare. Acum sunt disperata ca nu stiu cum sa fac sa nu se imbolnaveasca toti.Sa schimb o cantitate mare de apa? Sau ce sa fac sa dezimfectez apa din acvariu? ce sa pun in ea sau cata sa schimp pt. a scapa de infectia asta ca sunt disperata.Va rog sa imi raspundeti
Chiar si asa balonat si zburlit pestele se hraneste, i-am tot dat mazare si salata fiarta dar degeaba.
Back to top
bily
Fri 20 Apr 2012, 09:27
Registered Member #2970
am gasit pe aici pe forum(dar nu sunt sigura ca e corect ce am gasit) ca ar merge si FURAZOLIDON 1la 30 litri . Daca nu gasesc bactopur e bun furazolidonul?
digestia mi se pare normala,

[ Edited Fri 20 Apr 2012, 09:46 ]
Back to top
lonelywolf
Mon 23 Apr 2012, 13:30

Registered Member #3123
salut. nu as putea sa-ti spun ceva despre carasi sau bolile lor...sunt frumosi dar mizerabili (parerea mea) sorry .dar te-am vazut intreband de furazolidon.acuma,parerea mea e ca ar trebui sa te interesezi temeinic despre ce se intampla in acvariul tau si abia apoi sa cauti un tratament.eu folosesc furazolidon cam asa : unul la doua trei luni,o pastila pisata si diluata foarte bine intr-o cana sau ceva,apa din acvariu.trebuie sa-ti spun ca acvariul meu are 160 litri.nu stiu daca e putin,daca ar trebui sa folosesc mai multe pastile.nu am pb in acvariu nici n-am avut vreo boala sau ceva pana acum,o fac doar pentru precautie.de la acvaristi mai experimentati am aflat ca e o metoda buna pentru a mentine pestii sanatosi cu o imunitate mai ridicata.sper sa ne dai vesti mai bune ...
Back to top
Dragosdiscus
Sat 28 Apr 2012, 18:15
PIGEON BLOOD

Registered Member #1131
Furazolidonul este un medicament impotriva unor infectii ale tractului digestiv, astfel ca da rezultate bune si in unele hidropizii. Rezultatul depinde, evident, de rapiditatea interventiei. Asa cum am scris mai inainte, hidropizia este provocata de mai multi agenti, si nu toti sunt sensibili la furazolidon. Nifurpirinolul este un antibacterian folosit frecvent in acvaristica, motiv pentru care il prefer furazolidonului. Plus ca, cel putin in cazul pestilor, are un spectru mai larg de actiune. Pretul este pe masura.
Repet, sunt mai multe tratamente eficace, este suficient sa studiezi prospectele. De multe ori, pozele din reclame sau de pe ambalajele medicamentelor din pet shop sunt sugestive.

[ Edited Sat 28 Apr 2012, 18:23 ]

Hope for the best; expect the worst.

Back to top
bily
Tue 08 May 2012, 19:02
Registered Member #2970
multumesc de raspunsuri. sper ca au scapat. Am pierdut 2,dar acum sunt bine cei ramasi. Pe 20 APR. am scos ultimul peste bolnav, am schimbat jumarate din apa, am scos pietrele si le-am fiert, am scos carbunele de la filtru, am pus sare si furazolidon si am lasat asa o saptamana, apoi am inceput sa schimb cate o galeata de apa la 2 zile. Am adaugat iar pietrele in bazin, am pus carbune la filtru, vad ca sunt bine si a trecut ceva timp de atunci. Cred ca vor scapa.
Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF